Lakhnau Mahotsav

Lakhnau Mahotsav

Historia festiwalu sięga lat 1975/76, kiedy to lokalne władze podjęły decyzję o zorganizowaniu imprezy propagującej kulturę, sztukę i rzemiosło krainy nawabów. Od pewnego czasu festiwal jest wydarzeniem dorocznym i przyciąga prawdziwe tłumy. Odbywa się na przełomie listopada i grudnia, trwa około 10 dni i obejmuje bardzo różnorodne wydarzenia. Jest tu obecna i kultura wysoka – recitale na sitar i sarangi, gazale, sufickie qawwali (dla miłośników Nusrat Fateh Ali Khana), liryczna muzyka thurmi, taniec klasyczny i klasyczny teatr – i rozrywki bardziej popularne, ludowe, takie jak walki kogutów, festiwal latawców, wyścigi zaprzęgów konnych, barwne procesje i korowody. Jest okazja posmakować lokalnych, wegetariańskich i mięsnych specjałów i kupić fantastyczne wyroby miejscowego rzemiosła, między innymi finezyjne hafty, z których słynie miasto Lakhnau i stan Uttar Pradeś.

Festiwal to prawdziwe święto miasta, święto nawiązujące do dawnych czasów i świetnie wpasowujące się w historyczną atmosferę, ale pamiętające również o współczesności, choć kulturalna współczesność Lakhnau jest spleciona w ciasny warkocz z przeszłością, a tradycja i nowoczesność stanowią rzadko spotykane, niezakłócone kontinuum.

Mahotsav to baśniowy wehikuł czasu, któremu pomieszały się wektory. Jesteśmy teraz i jesteśmy niegdyś. Jesteśmy w pełnym przepychu i wykwintu wyrafinowanym Oudh legendarnych nawabów. Zaledwie 45 minut lotu z Delhi…

W 2014 impreza odbędzie się w terminie 25 listopada – 5 grudnia

Pogoda na przełomie listopada i grudnia pozwala w spokoju delektować się barwnymi wydarzeniami imprezy – jest ciepło, ale nie ma upału i raczej nie pada.

Warto uwzględnić wizytę w Lakhnau w okresie festiwalowym, jeśli zdarzy nam się w tym czasie być gdzieś w okolicy.

Jeśli wybierasz się do Indii Szerokopojętych i potrzebujesz inspiracji, zajrzyj na stronę naszego biura podróży.
Skontaktuj się jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji pobytu:
info@strefawypraw.com.pl | tel. 12 4441293

biuro podróży STREFA WYPRAW

Dodaj komentarz

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Filter