Rajasthan International Folk Festival

W październiku (26-30.10.2014) w stanie Radżasthan, w Jodhpurze, mieście wspaniałego fortu i sufickich tajemnic, odbędzie się międzynarodowy festiwal muzyczny, wydarzenie ze wszech miar godne polecenia wszystkim, którym zdarzy się w tym czasie przebywać gdzieś w pobliżu, i którzy kochają muzykę graną w klimatycznych miejscach.

Historia festiwalu sięga zaledwie 7 lat wstecz, a jednak jego poziom i ranga sprawiły, że wpisał się na dobre w indyjską tradycję wydarzeń kulturalnych.

Na tegoroczny festiwal przyjedzie około 250 wykonawców z Indii i świata, bo impreza, choć w założeniu miała propagować kulturę Radżasthanu, otworzyła się na międzynarodowe eksperymenty, fuzje muzyczne, jazz i, między innymi, muzykę cygańską. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a najwspanialsze jest to, że w czasie trwania festiwalu muzyka rozbrzmiewa niemalże bez przerwy, od porannej ragi do późnonocnego jam session. A w tle dźwięków i barw wznosi się Fort Mehrangarh, majestatyczna, górująca nad miastem XV-wieczna twierdza.

Daty festiwalu wyznacza się uwzględniając czas najjaśniejszej w roku pełni księżyca – Sharad Poornima – która w tym rejonie świata przypada właśnie w październiku. Można sobie wyobrazić magię księżycowej nocy, skąpanej nie tylko w srebrzysty świetle odwiecznego towarzysza Ziemi, lecz i w płynącej z każdego zakątka muzyce, tradycyjnej, jazzowej, jakiejkolwiek, ale wszechobecnej, królującej w mieście przez kilka festiwalowych dni.

Jeśli wybierasz się do Indii Szerokopojętych i potrzebujesz inspiracji, zajrzyj na stronę naszego biura podróży.
Skontaktuj się jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji pobytu:
info@strefawypraw.com.pl | tel. 12 4441293

biuro podróży STREFA WYPRAW

Dodaj komentarz

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Filter